Pozycjonowanie stron

czym jest pozycjonowanie strony

Optymalizacja i pozycjonowanie to szereg działań mających na celu skuteczne promowanie stron internetowych ze szczególnym uwzględnieniem ich wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych. Jest to nowoczesna forma marketingu polegająca na wpływaniu na wyniki wyszukiwania. W chwili obecnej jest to najskuteczniejsza i najbardziej korzystna promocja stron w Internecie. W porównaniu z linkami sponsorowanymi, pozycjonowanie strony internetowej to wciąż metoda relatywnie tania.

Zdecydowana większość Internautów zetknęła się w swojej internetowej karierze z wyszukiwarką Google. Każdy, kto wyszukuje informacji w internecie prędzej czy później zetknie się z wyszukiwarką Google. Badania wskazują że ponad 95% wszystkich internautów korzysta z wyszukiwarki Google.

Poszukiwanie informacji w wyszukiwarce internetowej sprowadza się do wpisania słowa kluczowego powiązanego tematycznie z wyszukiwaną informacją np. osoba poszukująca w internecie mebli może wpisać w wyszukiwarce hasło meble. Meble to jednak fraza dość rozległa – mogą być meble kuchenne, meble łazienkowe, meble do salonu więc czasem warto taką frazę skonkretyzować tak aby w wynikach wyszukiwania otrzymać informację jak najbardziej zbliżoną do oczekiwanej. Warto również rozważyć pozycjonowanie fraz regionalnych w miejsce fraz ogólnych np. mieszkania Warszawa zamiast po prostu mieszkania.

Kolejność z jaką pojawiają się odnośniki do stron w wyszukiwarce zależy od wielu czynników, których analiza i odpowiednia interpretacja są przedmiotem pracy pozycjonerów.

Pozycjonowanie stron internetowych (z języka angielskiego SEO), to cała masa czynności zmierzających do ulokowania strony na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce. Z przeprowadzonych badań wynika, że Internauci skupiają wzrok na wybranych obszarach strony – tzw. Google Golden Triangle – Złoty Trójkąt Google, który odzwierciedla obszar w wyszukiwarce Google, który najbardziej skupia wzrok Internautów. Przedmiotem działań pozycjonerów na całym świecie jest jeśli nie dotarcie to chociaż zbliżenie się do tego obszaru. Jeżeli zależy Państwu na zdobyciu nowych klientów to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach gdyż warto mieć wysokie miejsce w wyszukiwarce Google.

Reklama internetowa w wyszukiwarkach poprzez tanie pozycjonowanie stron internetowych – zapraszamy do skorzystania z tego typu reklamy stron gdyż jest to zdecydowanie najlepsza promocja w internecie.